Jak wybrać najlepszą makijażystkę?

jak wybrać makijazystke

Przeczytaj ten artykuł, dzięki któremu dowiesz się na co koniecznie zwrócić uwagę wybierając najlepszą makijażystkę dla siebie.

Jest kilka rzeczy, na które powinnaś zwrócić uwagę, gdy będziesz szukać makijażystki idealnej. Na lokalnych facebookowych grupach ogłasza się mnóstwo dziewczyn, które zajmują się wizażem. Wydawać by się mogło, że sprawa jest prosta, rach ciach i już siedzisz na fotelu w oczekiwaniu na swój pierwszy profesjonalny makijaż.

STYL MAKIJAŻU

Wybierając najlepszą makijażystkę, warto zwrócić uwagę też na następujące aspekty. Pytanie, jakie powinna zadać Ci makijażystka to: „Jak maluje się Pani na co dzień?”. Na podstawie Twojego makijażu dziennego najprawdopodobniej zaproponuje Ci coś, w czym będziesz czuła się komfortowo. Chcesz mocne smokey,  malując się delikatnie lub wcale? Ja proponuję metodę małych kroczków: jeśli podoba Ci się kreska, chociaż nigdy wcześniej jej nie miałaś, nie decyduj się na malowanie eyelinerem, tylko kredką! Daje znacznie delikatniejszy efekt.

To, co musisz również wziąć pod uwagę to również czas, jaki przeznacza na Ciebie artystka. Pamiętaj, że nie zawsze jest możliwość zrobienia makijażu od nowa, gdy mocne smokey nie będzie Ci się jednak podobać. Dlatego najlepiej jak możesz wykorzystaj możliwość zadawania pytań, aby powstały makijaż faktycznie Ci odpowiadał.

DOJAZD/LOKALIZACJA

Musisz koniecznie zwrócić uwagę, czy osoba, która będzie Cię malowała dojeżdża do domu, czy Ty będziesz musiała dojechać do niej. Jest to ważne w kwestii organizacji dnia, w którym masz imprezę. Czy dasz radę dojechać na drugi koniec miasta na makijaż? Uwzględnić korki? Parking przed salonem? Bardzo dużo artystek dojeżdża do domów klientek. Może będziesz musiała zapłacić za dojazd osoby, która będzie Cię malować, co zwiększy wartość usługi? Koniecznie ustal wszystko jeszcze na etapie planowania dnia, aby wybrać opcję, która najbardziej Ci pasuje. Nie będziesz musiała się denerwować.

TWÓJ KOMFORT

Jeżeli wybierasz makijażystkę na swój ślub, warto umówić się na makijaż próbny. Dzień ślubu jest bardzo stresujący, oszczędź więc sobie dodatkowego stresu! Wiem, jak to zabrzmi, ale…najlepiej o tym nie rozmawiać. Z doświadczenia wiem, że jeżeli zagaduje Pannę Młodą o coś, co nie jest związane z weselem, napięcie znika, chociaż na chwilę. Mowa tu oczywiście o makijażu w dniu ślubu. Dlaczego jeszcze próbny makijaż jest istotny?

Możesz wtedy nie tylko przetestować makijaż, ale też osobę. Czy odpowiada Ci jej praca? Czy usilnie próbuje Cię zagadywać, gdy Ty chcesz milczeć? Osoba, która jest profesjonalna, nie będzie obgadywać koleżanek z branży, mówić Ci o  swoich problemach w związku, zadawać prywatnych pytań itd. Zwróć na to uwagę. Twój komfort jest bardzo ważny. Wybierz makijażystkę przy której czujesz się bezpiecznie i przyjemnie.

Jak wybrać najlepszą makijażystkę? HIGIENA PRACY

Co mam tutaj na myśli? Jednorazowe szczoteczki do rzęs oraz aplikatory do ust. To podstawa higieny. Tak samo jak mycie i dezynfekcja rąk, tak jednorazowe produkty są podstawową rzeczą, jakie powinna posiadać makijażystka. Odmów, jeżeli widzisz, że maluje Ci rzęsy szczoteczką z fabrycznego opakowania, zamiast użyć jednorazowej, lub przykleja kępki rzęs używanym aplikatorem – tutaj chodzi o twoje zdrowie! Świadomość higieniczna cały czas idzie do przodu i profesjonalistka musi mieć taką wiedzę. Masz prawo zwrócić uwagę lub zadać pytanie jeśli coś w wykonywanej usłudze Cię niepokoi.

Jak widzisz, wybór najlepszej makijażystki niekoniecznie jest prosty. Cena, jaką płacisz, to nie tylko sam makijaż, ale też umiejętności, produkty, higiena i świadomość tego, co artysta robi. Na lokalnych grupach/forach w Twojej okolicy na pewno znajdziesz odpowiednią osobę. Poświęć na to czas: poczytaj opinie, podpytaj koleżanki. Nie ograniczaj się do jednej makijażystki. Jestem pewna, że dzięki tym radom, ułatwię Ci poszukiwania makijażystki idealnej!

Co mówią nasi Klienci
171 opinii