Rzęsy w kępkach czy rzęsy na pasku – co wybrać

kępki rzęs u makijażystki

Sztuczne rzęsy są na rynku od wielu lat, od zawsze cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich wykorzystanie do wykonywania makijaży wieczorowych jak i dziennych jest możliwe dzięki szerokiej gamie produktów z kategorii sztucznych rzęs w kępkach czy na paskach. Sztuczne rzęsy można podzielić na dwie grupy: rzęsy w kępkach i na pasku. Ich dobór jest zależny przede wszystkim od tego, jaki efekt chcemy uzyskać w makijażu, oraz od preferencji klientki. Kępki jak i paski dostępne są w różnych formach, które różnią się grubością, długością, gęstością jak i dodatkami. Każde z nich ma inne zastosowanie.

Na jaki rodzaj sztucznych rzęs warto się zdecydować – rzęsy w kępkach czy na pasku?

Zarówno rzęsy na pasku jak i rzęsy w kępkach będą dobrym wyborem. Wykorzystanie kępek rzęs podczas makijażu pozwoli na delikatne zagęszczenie rzęs klientki, lub też podkreślenie jej naturalnych rzęs. Dają one bardzo delikatne wrażenie, pasujące zarówno do makijaży dziennych jak i okolicznościowych. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, możemy odpowiednio rozmieścić kępki na linii rzęs klientki. Dzięki temu mamy jeszcze większą kontrolę nad końcowym wyglądem rzęs.

Rzęsy w kępkach świetnie sprawdzają się również jako podbicie wyglądu rzęs, które już pomalowane są maskarą. Niektóre klientki pomimo długich rzęs, mają problem z ich gęstością. Zastosowanie kępek w ich przypadku zdecydowanie zagęści rzęsy, bez sztucznego efektu. Rzęsy na pasku sprawdzą się lepiej do makijaży wieczorowych i okolicznościowych, ich zastosowanie daje mocniejsze wrażenie.

kępki sztuczne rzęsy w kępkach
Beautiful young woman eyelash extension

Z ich pomocą można podkreślić wyrazistość oczu. Rzęsy na pasku są szybsze w aplikacji, jednak nie mamy takiej kontroli nad finalnym efektem. Na rynku dostępne są rzęsy na paskach w różnych ciekawych formach, sprawdzą się świetnie do makijaży wykonywanych na sesje fotograficzne. Niektóre z pań decydują się na delikatny makijaż powiek oraz mocniejsze rzęsy, i dla tego typu klientek rzęsy na pasku sprawdzą się świetnie. 

Podsumowując, wybór rodzaju sztucznych rzęs jest bardzo indywidualny i zależy w dużej mierze od klientki oraz rodzaju makijażu. Kępki dają duże pole do manewru i stopniowania efektu, co jest bardziej pracochłonne. Rzęsy na pasku dają dosyć mocny efekt, pasujący głównie do makijażu wieczorowego. Ich przyklejenie zajmuje mniej czasu, jednak nie mamy wpływu na finalny rezultat.

Co mówią nasi Klienci
139 opinii