Wymiary kępek rzęs sztucznych. Dostępny wybór

kępki rzęs makijaż profesjonalny - dopasowanie rzęs do kształtu oka

Dobór rozmiaru kępek rzęs. Co i jak? Wśród zabiegów upiększających, jakim się poddajemy, aby swoim wyglądem oczarować całe otoczenie, nie może zabraknąć tych dokonywanych na rzęsach. Choć krótkie włoski, które wyrastają z powiek i osłaniają oczy, mają przede wszystkim funkcję ochronną, w naszej kulturze stały się one symbolem piękna i kobiecości. Ich zadanie biologiczne polega na tym, aby nie dopuszczać do tego, by do oka wnikały niepożądane elementy, które mogłyby utrudniać widzenie.

Nie da się jednak ukryć, że rzęsy wzmacniają także uwodzicielskie zdolności oczu, które, jak wiadomo, są zwierciadłem duszy. Już same przeciągłe spojrzenia potrafią zwrócić uwagę otoczenia, a co dopiero wtedy, gdy towarzyszą im długie, mocne i grube rzęsy. Nadają one spojrzeniu tajemniczości, wzmagają seksapil i podkreślają nasze naturalne cechy.

Tak więc upiększając rzęsy najlepiej jest robić to tak, żeby dostosować metody do danego typu urody. Jeśli mamy delikatne rysy twarzy, lepiej jest nie przesadzać z grubością i intensywnością koloru rzęs. Natomiast w przypadku, gdy nasz wygląd jest wyrazisty, można pozwolić sobie na jego mocniejsze podkreślenie.

Sposoby upiększania rzęs – doklejanie kępek rzęs

Rzęsy można upiększać na różne sposoby. Da się to oczywiście robić poprzez nakładanie maskary, która wydłuża i pogrubia rzęsy. Czasami jednak to nie wystarczy. Tusz jest w stanie wydłużyć rzęsy tylko nieznacznie, a poza tym ma to do siebie, że pod wpływem różnych czynników się rozmazuje. Jeżeli tylko oczy nam zwilgotnieją, będzie to oznaczało początek końca efektu, jaki ma za zadanie wywrzeć maskara.

Dlatego czasem warto jest się zdecydować na bardziej trwałe rozwiązanie, jakim jest doklejenie sztucznych rzęs. Stosując taki sposób upiększenia, warto pamiętać o tym, by odpowiednio dobrać go do swojego typu urody. To właśnie w celu dopasowania sztucznych rzęs do wyglądu każdej kobiety istnieją różne wymiary tego uatrakcyjniającego dodatku.

To, jaki z nich należy zastosować, zależy bezpośrednio od tego, jakiej długości są naturalne rzęsy. Nie wszystkie z nich nadają się do tego, żeby je przedłużać. W przypadku wyjątkowo długich i grubych rzęs nie ma potrzeby, by to robić. Jest tak jedynie w przypadku tych, które są z natury krótkie. Wymiary, jakie można osiągnąć ze sztucznymi rzęsami, zazwyczaj oscylują w okolicach 10, 11, 12 cm.

Dlaczego dostępne są różne rozmiary sztucznych kępek rzęs?

Można oczywiście przedłużać każdą rzęsę pojedynczo, nakładając osobne włoski, niemniej jednak istnieje też rozwiązanie, które jest znacznie szybsze. Są nim rzęsy zgrupowane w kępkach. Znajduje się w nich zazwyczaj około dziesięciu włosków, które pokrywają całą powierzchnię rzęs. Jeśli więc chcemy przedłużyć sobie rzęsy inaczej niż poprzez stosowaniu tuszu, ale nie mamy wystarczająco dużo czasu na to, aby poddać się zabiegowi przyklejania sztucznych rzęs, warto zaopatrzyć się w gotowe kępki rzęs.

W celu odpowiedniego dopasowania tych dodatków do własnej urody można wypróbować kilka modeli, zarówno tych krótszych, jak i tych dłuższych. Metoda prób i błędów jest najlepsza do tego, by wybrać takie rozwiązanie, jakie będzie nam najbardziej odpowiadać. Może okaże się, że mimo iż posiadamy stosunkowo krótkie rzęsy, z naszą urodą wystarczy jedynie nieznacznie je przedłużyć, aby osiągnąć oszałamiający efekt.

A może, wprost przeciwnie, wyjdzie na jaw, że potrzebujemy znacznego przedłużenia, aby cieszyć się zadowalający rezultatem. Właśnie takie eksperymentowanie umożliwiają różne wymiary sztucznych rzęs. Ich duży wybór jest niesamowicie korzystny z punktu widzenia personalizacji stylizacji. Dzięki niemu każda z nas dostanie dokładnie to, czego chce, i wywrze upragniony efekt na każdej osobie w jej otoczeniu. Nikt nie pozostanie obojętny.

Co mówią nasi Klienci
202 opinie