Zorganizowaliśmy pierwszy konkurs makijażu!

makijaż kępki rzęs

W zeszłym tygodniu zakończył się pierwszy organizowany przez nas na tak dużą skalę konkurs pt. „Królowa Śniegu”.

Konkurs trwał aż 4 tygodnie: od 13 listopada do 13 grudnia. Głównym zadaniem uczestniczek było zrobienie makijażu inspirowanego Królową Śniegu wraz z zaaranżowaniem tematycznie całokształtu zdjęcia.

Sponsorowanymi przez nas nagrodami były vouchery na zakupy w naszym sklepie na 400zł, 300zł i 200zł. Partnerem naszego konkursu i tym samym sponsorem Nagrody Wyróżnienie została firma Allmoods, produkująca pięknie pachnące woski i świece sojowe.

Ostatecznie w konkursie wzięły udział 22 osoby, publikując 23 zgłoszenia (była możliwość publikacji więcej, niż jednego zgłoszenia).

Taka ilość zgłoszeń jest dla nas powodem do radości. Konkurs był dla nas nowością, zastanawialiśmy się, jak go zorganizować: jakie ustalić wymogi, ile powinien trwać, jakie ustalić nagrody, jakie nawiązać współprace. Nie mieliśmy też zielonego pojęcia, czy tematyka konkursu się spodoba, czy weźmie w nim udział 5 czy 50 osób?

Na szczęście się spodobała

Okazało się, że dla 22 osób  wszystko były wystarczająco jasne i zachęcające, aby wziąć udział, a także świetnie się przy tym bawić.

Zależało nam, aby konkurs nie był bezwzględną rywalizacją. Marzyło się nam, aby czuć było atmosferę wsparcia, inspirowania się nawzajem i koleżeńskiego dopingowania. To się udało. Uczestniczki nawzajem komentowały swoje prace, zachęcały do odwiedzenia innych pod konkursowym hasztagiem #krolowasnieguorabelle, a także gratulowały sobie po ogłoszeniu wyników.

Nasuwa się jeden wniosek: Mamy wspaniałe obserwatorki <3

Wybór zwycięzców

14 i 15 grudnia trwały obrady jury. W jego skład wchodziła: członkini naszego zespołu oraz dwie  profesjonalne makijażystki: Sandra Smolarczyk i Anna Nykiel.

Przy wyborze zwycięzców brały pod uwagę:

Czy patrząc na osobę na zdjęciu, od razu kojarzy się z Królową Śniegu?

Czy atmosfera zdjęcia przywołuje zimę?

Czy zaaranżowany jest także całokształt zdjęcia?

Czy sposób aranżacji pasuje do sposobu przedstawienia modelki?

Werdykt został ogłoszony 16 grudnia o g.19 na profilu na Instagramie – Orabelle_lashes.

  1. miejsce zdobyła Małgorzata Stypka. W jej pracy ujęła nas spójność, minimalizm, nieszablonowe podejście w kontekście wykorzystania wody, nieoczywisty dobór fioletu w zimowym makijażu oka, jak i subtelne użycie śniegu na dłoniach.

2. miejsce zdobyła Ariadna Pawlak. Wystylizowane sztucznym śniegiem włosy, szyja, brwi i delikatnie podkreślone policzki na których odbite są gwiazdki wyglądają pięknie i subtelnie. Dodatkowo kolorystyka srebrnych powiek połączonych z czarną kreską, delikatnie różowych policzków i czerwonych ust bezkonkurencyjnie ze sobą współgra.

3. miejsce zdobyła Nicole Gawełek. Praca jest spójna i dopracowana w każdym calu. Sople na twarzy, śnieg na skroni, niesamowita korona, dopasowany tematycznie strój. Nawet kolor włosów wygląda jak specjalnie przygotowany.

Nagrodę Wyróżnienie od firmy Allmoods zdobyła  Katarzyna Mikulewicz:

Następne niebawem

Konkurs spotkał się z bardzo miłym odbiorem – wszystkie uczestniczki zadeklarowały chęć wzięcia udziału w kolejnych. Makijażystki, które tym razem nie mogły wziąć udziału wyraziły chęć podejmowania kreatywnych zadań makijażowych w kolejnych konkursach.

W związku z dużym zainteresowaniem taką formą zaprezentowania swoich umiejętności chętnie będziemy podejmować się organizacji konkursów w przyszłości. Już uczestniczki podsunęły nam wiele kreatywnych pomysłów.

Zachęcamy do zaobserwowania nas na Instagramie, na którym na bieżąco informujemy o konkursach, nowościach, zmianach produktowych i około firmowych.

Wszystkie zgłoszenia znajdziesz pod hasztagiem #krolowasnieguorabelle.

Co mówią nasi Klienci
202 opinie