Jak dopasować rzęsy do kształtu oka?

kępki rzęs naturalny efekt

Właściwy dopasowanie rzęs do kształtu oka pomoże nam podkreślić naszą urodę i jednocześnie zachować wrażenie naturalności. Choć nie jest to kwestia trudna, warto poświęcić jej chwilę uwagi, by potem móc cieszyć się korzyściami płynącymi z używania odpowiedniego dla nas wariantu.

Ewentualne błędy mogą przyczynić się do uzyskania sztucznego efektu, a niekiedy wręcz uwydatnić mankamenty naszego wyglądu, dlatego poświęć chwilę, aby zobaczyć jak dobierać kępki rzęs sztucznych do kształtu oka.

Wśród najważniejszych czynników, jakie należy uwzględnić podczas zakupu rzęs, możemy wymienić:

  • nasz wiek, np. dojrzałym paniom doradza się minimalne przedłużanie,
  • typ urody, czyli przede wszystkim kształt oka, lecz również karnację czy kolor włosów,
  • preferowany styl – np. panie noszące mocny makijaż i lubiące się wyróżniać lepiej poczują się w wyrazistej stylizacji,
  • ostateczny efekt, jaki chcemy osiągnąć,
  • kondycję, w jakiej są nasze rzęsy.

Dopasowanie rzęs do kształtu oka

Kluczowe kryterium doboru rzęs stanowi kształt oka. Efektem, do którego dążymy, jest nadanie oku idealnego kształtu, czyli migdału. Oznacza to, że np. w przypadku oczu wąskich najdłuższe rzęsy powinny zostać zaaplikowane w środkowej części powieki, a ich długość – maleć w miarę zbliżania się do kącików oka. W ten sposób stanie się ono bardziej otwarte. Z kolei oczy niewielkie i krągłe będą wymagały wydłużenia kącików, co optycznie zbliży je do formy migdału.

kępki rzęs makijaż profesjonalny - dopasowanie rzęs do kształtu oka
Eyelash Extension Procedure. Woman Eye with Long Eyelashes. Lashes. Close up, macro, selective focus

Równie istotną kwestią jest osadzenie oczu. Jeżeli jest ono głębokie, warto zastosować dłuższe rzęsy, które będą lepiej widoczne w porównaniu do krótszych wariantów. Unikajmy jednak zbyt dużej objętości – mogą one dodatkowo podkreślić głębokość osadzenia oka. Jednocześnie należy pamiętać, że zbyt długie rzęsy nie zawsze będą działać na naszą korzyść. Przeciwnie, mogą dać efekt odwrotny od zamierzonego, obciążając i zmniejszając oko.

Z kolei oczy wypukłe będą dobrze się prezentować głównie z krótkimi rzęsami – w przeciwnym razie osiągniemy efekt przypominający wytrzeszcz. Dobrym pomysłem będzie tu zastosowanie rzęs o podwójnej objętości, gdyż ukryją one wypukłość, stwarzając wrażenie głębi.

Podsumowując – choć dobór rzęs nie jest kwestią trudną, warto starannie go przemyśleć. Odpowiednio dopasowane, nie tylko podkreślą zalety naszego wyglądu, lecz także uczynią twarz bardziej interesującą.

Co mówią nasi Klienci
139 opinii