Jak dopasować rzęsy do kształtu oka?

Właściwy dobór rzęs pomoże nam podkreślić naszą urodę i jednocześnie zachować wrażenie naturalności. Choć nie jest to kwestia trudna, warto poświęcić jej chwilę uwagi, by potem móc cieszyć się korzyściami płynącymi z używania odpowiedniego dla nas wariantu.

Ewentualne błędy mogą przyczynić się do uzyskania sztucznego efektu, a niekiedy wręcz uwydatnić mankamenty naszego wyglądu.

Wśród najważniejszych czynników, jakie należy uwzględnić podczas zakupu rzęs, możemy wymienić:

  • nasz wiek, np. dojrzałym paniom doradza się minimalne przedłużanie,
  • typ urody, czyli przede wszystkim kształt oka, lecz również karnację czy kolor włosów,
  • preferowany styl – np. panie noszące mocny makijaż i lubiące się wyróżniać lepiej poczują się w wyrazistej stylizacji,
  • ostateczny efekt, jaki chcemy osiągnąć,
  • kondycję, w jakiej są nasze rzęsy.

Rzęsy a kształt oka

Kluczowe kryterium doboru rzęs stanowi kształt oka. Efektem, do którego dążymy, jest nadanie oku idealnego kształtu, czyli migdału. Oznacza to, że np. w przypadku oczu wąskich najdłuższe rzęsy powinny zostać zaaplikowane w środkowej części powieki, a ich długość – maleć w miarę zbliżania się do kącików oka. W ten sposób stanie się ono bardziej otwarte. Z kolei oczy niewielkie i krągłe będą wymagały wydłużenia kącików, co optycznie zbliży je do formy migdału.

Równie istotną kwestią jest osadzenie oczu. Jeżeli jest ono głębokie, warto zastosować dłuższe rzęsy, które będą lepiej widoczne w porównaniu do krótszych wariantów. Unikajmy jednak zbyt dużej objętości – mogą one dodatkowo podkreślić głębokość osadzenia oka. Jednocześnie należy pamiętać, że zbyt długie rzęsy nie zawsze będą działać na naszą korzyść. Przeciwnie, mogą dać efekt odwrotny od zamierzonego, obciążając i zmniejszając oko.

Z kolei oczy wypukłe będą dobrze się prezentować głównie z krótkimi rzęsami – w przeciwnym razie osiągniemy efekt przypominający wytrzeszcz. Dobrym pomysłem będzie tu zastosowanie rzęs o podwójnej objętości, gdyż ukryją one wypukłość, stwarzając wrażenie głębi.

Podsumowując – choć dobór rzęs nie jest kwestią trudną, warto starannie go przemyśleć. Odpowiednio dopasowane, nie tylko podkreślą zalety naszego wyglądu, lecz także uczynią twarz bardziej interesującą.