Jak dbać o przyklejane kępki rzęs?

sztuczne rzęsy kępki przyklejane

Istnieje wiele metod doklejania, przedłużania i zagęszczania rzęs. Wiele z nas chętnie decyduje się na korzystanie z takich rozwiązań, aby jeszcze bardziej podkreślić makijaż oka, jednocześnie zachowując przy tym  naturalny efekt. Gdy decydujemy się na przyklejane kępki rzęs,  satysfakcję mogą odebrać nam przerzedzające się i wypadające kępki.

W jaki sposób dbać o przyklejane rzęsy, aby utrzymały się jak najdłużej i pozostawiały zniewalający efekt? Prezentujemy garść porad dotyczących pielęgnacji kępek, aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie.

Precyzja nałożenia

Jeżeli chodzi o przyklejane kępki rzęs powinniśmy uważać na wszelkie tłuste preparaty nakładane na twarz. Nie pokrywajmy kremem czy olejkiem samych włosków i miejsc, w których zostały one doklejone. Jeśli używamy ich po raz kolejny, oczyśćmy je z pyłu, cieni i pozostałości kleju.

Niezwykle ważne dla trwałości i możliwości pielęgnacyjnych jest, w jaki sposób rzęsy zostaną doklejone – aby klej był w odpowiedniej ilości i aby nie nachodził na ruchome włoski kępki, tylko pozostawał na węzełku. Pamiętajmy, że wykorzystujemy klej silnie wiążący, który mimo niewielkich ilości, może być dla wrażliwej skóry problemem i spowodować reakcję alergiczną, na wszelki wypadek – warto wykonać próbę uczuleniową.

Przyklejane kępki rzęs – aplikacja i noszenie

Kępki aplikujemy poprzez doklejenie ich między naturalnymi rzęsami do powierzchni powieki. Aby nie dociążać kępek i nie traktować ich dodatkową substancją – tuszem – który może je uszkodzić i skrócić ich trwałość, przyklejonych do oka kępek nie będziemy już malować.

W trakcie noszenia nie pocieramy rzęs, aby się nie zniekształciły i nie zmieniły swojej formy.

Co mówią nasi Klienci
139 opinii