Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

sztuczne rzęsy - makijaż z wykorzystaniem kępek rzęs Orabelle

Często kluczowym elementem makijażu jest podkreślenie oka. Aby uwydatnić   makijaż oka, możemy zdecydować się na przykład na sztuczne rzęsy. Decydując się na to rozwiązanie ważne jest nie tylko potrafić je zaaplikować, ale także wiedzieć jak zdejmować sztuczne rzęsy, aby nie uszkodzić naturalnych rzęs ani nie podrażnić oka.

Specjalne płyny do usuwania sztucznych rzęs

Jedną z pierwszych metod na usunięcie sztucznych rzęs w domowych warunkach jest użycie specjalnego płynu przeznaczonego właśnie do ich usuwania. Płyn do usuwania sztucznych rzęs można nabyć w większości drogerii kosmetycznych. Zdejmowanie rzęs przy jego użyciu jest bardzo proste. Wystarczy namoczyć w płynie wacik kosmetyczny, a następnie przyłożyć go do rzęs. Po kilku chwilach klej na rzęsach powinien odpuścić, a rzęsy powinny znaleźć się na waciku. W przypadku, gdy nie wszystkie rzęsy się odkleją, powtórz czynność.

Płyny do demakijażu i oliwki

Innym sposobem na zdjęcie sztucznych rzęs jest użycie dwufazowego płynu do demakijażu, który w składzie zawiera oleje i substancje tłuste, które osłabiają działanie kleju. Z tego powodu są odradzane w codziennej pielęgnacji sztucznych rzęs, ale doskonale sprawdzą się podczas ich zdejmowania. Skuteczne będzie także użycie oliwki. Płyn lub oliwkę należy nanieść na wacik i postępować jak przy demakijażu.

Pęseta

Sztuczne rzęsy, które zostały przyklejone pojedynczymi grupami do powieki mogą być usuwane za pomocą pęsety. Tę metodę można również wykorzystać do usunięcia całego paska rzęs przyklejonego do powieki. Pojedyncze grupki rzęs należy delikatnie złapać pęsetą oraz pociągnąć. W przypadku paska z rzęsami należy ją podważyć od zewnętrznej strony i delikatnie pociągnąć w kierunku wewnętrznego kącika oka.

Jeśli rzęsy zdejmie się delikatnie i oczyści, można użyć ich ponownie umieszczając w specjalnym pudełku.

W przypadku, gdy po zdjęciu rzęs pęsetą na powiece pozostaną resztki kleju, należy sięgnąć po płyn do demakijażu lub oliwkę i usunąć go przy użyciu wacika kosmetycznego.

Jeżeli nadal nie czujesz się na siłach, lub nie jesteś pewna, czy sobie poradzisz, warto umówić się na wizytę w salonie kosmetycznym. Tam specjalistka wykona zabieg bezpiecznie, bez ryzyka wyrwania naturalnych rzęs.

Co mówią nasi Klienci
171 opinii