Klej do rzęs, jaki wybrać?

W przypadku sztucznych rzęs często wyzwaniem staje się dobór odpowiedniego kleju do rzęs. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę wybierając najlepszy klej do rzęs sztucznych.

Przeciwwskazania

Nasze oczy bardzo łatwo ulegają podrażnieniom, dlatego każdy kosmetyk, który aplikujemy wokół nich powinnyśmy dokładnie wcześniej przetestować. Skóra alergiczna, nałożone soczewki, uczulenie na lateks – to tylko niektóre czynniki, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego kleju. Zwróć uwagę, czy opary kleju nie podrażniają Ci nosa, ani nie wywołują zawrotów głowy. A także czy zapach ci odpowiada.

Czarny, czy przezroczysty?

Na rynku są dostępne dwa rodzaje klei do rzęs: czarne i przezroczyste. Czym się różnią i który z nich najlepiej zaspokoi nasze potrzeby?

Czarny klej do rzęs jest widoczny na oku, sprawdzi się, gdy chcemy mocno zaakcentować górną powiekę. Idealnym dopełnieniem podkreślenia będzie czarna kreska lub ciemny cień.

Bardziej uniwersalne zastosowanie i subtelniejszy efekt da nam klej przezroczysty, po wyciśnięciu jest biały, a po wyschnięciu staje się bezbarwny. Nie daje dodatkowego mocnego podkreślenia, dzięki czemu świetnie sprawdza się także w jasnych makijażach.

Klej do rzęs DUO – więcej informacji

duo klej do rzęs niebieski

W naszej ofercie posiadamy 4 rodzaje kleju DUO:

Nasze klientki najczęściej używają kleju przezroczystego w tubce (niebieskiego DUO) – najlepiej sprawdza się do klejenia kępek rzęs, mocząc w wyciśniętej na rękę kropelce delikatnie węzełek kępki, nie ryzykujemy nałożenia nadmiaru kleju.

Kleje w pędzelku bardziej sprawdzają się do przyklejania rzęs na pasku. Precyzyjna końcówka pędzelka ułatwia nie nadmierne, pokrycie całego paska rzęs.

Charakteryzują się wodoodpornością i gumowatą konsystencją po zaschnięciu, dzięki czemu łatwo go w całości odkleić od skóry.

Przechowywanie

Kleje do rzęs nie lubią zbyt wysokich ani niskich temperatur. Dodatkowo źle znoszą wystawianie na słońce.

Orabelle radzi:

Jeśli zdecydujesz się na używanie kleju w tubce, nie ściskaj mocno tubki kleju próbując przyspieszyć jego pojawienie, prawdopodobnie wypłynie jego nadmiar, który tylko się zmarnuje. Uzbrój się w cierpliwość i pozwól mu swobodnie wypłynąć.

Co mówią nasi Klienci
202 opinie