Jak przykleić sztuczne rzęsy?

sztuczne rzęsy sklep

Wiele z nas lubi, gdy rzęsy są ładnie podkreślone. Aby osiągnąć efekt jeszcze bardziej zjawiskowego wachlarza rzęs możemy wykorzystać ich sztuczny odpowiednik. Aplikacja może wydawać się trudna, ale nie musi taka być. Poniżej omawiamy podstawowe kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę.

Metoda przyklejania a rodzaj rzęs

Zastanawiając się, jak przykleić sztuczne rzęsy, warto w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni ich rodzaj. Na rynku dostępne są zarówno rzęsy na pasku, jak i kępki rzęs. Każde z nich będziemy przyklejać w nieco inny sposób. Kępki bowiem mają rozmaite rozmiary. Chcąc uzyskać naturalny efekt używając kępek rzęs, dobrze jest wybrać asortyment 3,4 różnych  długości, czyli – najdłuższe np.12 mm w zewnętrznych kącikach oczu, a najkrótsze np. 9 mm w wewnętrznych. Gdy już wybrałaś odpowiedni model sztucznych rzęs, długość i rodzaj możesz zabrać się na przyklejanie.

Oczywiście nie przykleimy rzęs bez kleju, w naszym asortymencie oferujemy specjalistyczny klej duo polecany przez wiele makijażystek (na popularnym portalu wizaz.pl otrzymał ocenę 4.6/5 ze 194 recenzji.) Sprawdza się zarówno przy kępkach, jak i rzęsach na pasku. Do wyboru są dwa modele: biały, który po aplikacji staje się przeźroczysty – najbardziej popularny, oraz czarny.

Przyklejanie rzęs krok po kroku

Aby przykleić kępki niezbędna będzie pęseta. Posłuży nam do chwytania i aplikacji delikatnych i trudnych do uchwycenia palcami kępek.

Węzełek kępki zamocz delikatnie w kleju, odczekaj kilka sekund i przyklej nad rzęsy rozpoczynając około 5 mm od początku zewnętrznego kącika. Przyklejaj tak każdą kolejną kępkę, zachowując zasadę, że kępki najdłuższe od zewnętrznego kącika, średniej długości na środku i najkrótsze przy wewnętrznym kąciku.

Na początek możesz zacząć od jednej długości kępek np. 10 mm i przyklejeniu kilku sztuk w zewnętrznej części powieki, z czasem i z wprawą dokładaj kolejne sztuki kępek i kolejne długości. Jak to mówią, trening czyni mistrza.

W przypadku rzęs na pasku najpierw tuszujemy rzęsy. Warto też sprawdzić, czy rzęsy nie są za długie. Jeśli są, pasek należy przyciąć.

Nakładamy klej na pasek rzęs, odczekujemy kilkanaście sekund, aż klej lekko zastygnie, nakładamy pasek nad nasze naturalne rzęsy, odpowiednio umiejscawiamy i delikatnie przyciskamy pęsetą lub palcem. Gotowe

Co mówią nasi Klienci
171 opinii