Pierwsze przedłużanie rzęs. Jak się do tego przygotować?

kępki sztuczne rzęsy w kępkach

Piękne, bujne, ciemne rzęsy to marzenie wielu kobiet. Jednym z najlepszych sposobów, aby to marzenie spełnić, jest tymczasowe przedłużanie rzęs czyli doklejenie rzęs sztucznych (do wyboru mamy rzęsy kępki i na pasku). Coraz więcej pań decyduje się na to rozwiązanie, gdyż jest to najskuteczniejszy i najbardziej efektywny sposób, aby perfekcyjnie podkreślić oczy. Ani drogie maskary, ani specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne nie zapewnią nam tak szybkich i widocznych rezultatów.

Jeśli Ty też chciałabyś przedłużyć swoje rzęsy, ale nigdy wcześniej tego nie robiłaś, przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy w nim, jak się przygotować do tego zabiegu.

Przedłużanie rzęs a dobór odpowiednich rzęs

Pierwszym krokiem jest dobór odpowiednich rzęs. W naszym asortymencie zapewniamy kępki do rzęs o różnej długości – od 6 do 14 mm. Warto wybierać produkty, które wyróżniają się naprawdę dobrą jakością, gdyż tylko wtedy będziemy mieć pewność efektywnego, a jednocześnie naturalnego rezultatu. Sztuczne rzęsy firmy ORABELLE to sprawdzone akcesorium do makijażu oczy. Wykonane są z najlepszej jakości materiałów i precyzyjnego wykonania. Idealnie podkreślają oczy i zapewniają bardzo wygodną aplikację. Z powodzeniem można je zakładać na co dzień lub wyłącznie na wyjątkowe okazje. W naszym asortymencie można znaleźć kępki rzęs w różnych wariantach – zarówno przedłużające i tworzące spektakularny efekt wachlarza, jak i zapewniające podwójną objętość.

Przedłużanie rzęs w makijażu – doklejanie kępek rzęs krok po kroku

Jeśli po raz pierwszy będziesz doklejać rzęsy, pamiętaj o tym, że nie możesz się zrażać, nawet jeśli pierwsze próby zakończą się małym niepowodzeniem. Aby dojść do perfekcji, trzeba przez pewien czas po prostu szlifować swoje umiejętności. Z czasem dojdziesz do wprawy i będziesz to robić wręcz automatycznie.

Z kępkami sztucznych rzęs pracuj delikatnie i w skupieniu, ponieważ można je przypadkowo uszkodzić. Zaleca się łapanie kępek przy samej główce z zastosowaniem pęsety. Odpowiednio przygotuj też stanowisko, przy którym będziesz przeprowadzać tę czynność. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie oraz lusterko.

Jeśli twoje naturalne rzęsy są proste, przed rozpoczęciem klejenia użyć zalotki do podkręcenia ich, ponieważ sztuczne kępki zwykle są nieco podkreślone. Oprócz tego warto wcześniej wykonać delikatny makijaż oczu, a przede wszystkim kreskę, która pozwala na skuteczne zatuszowanie miejsca doczepiania sztucznych rzęs.

Gdy oko jest już odpowiednio przygotowane, można rozpocząć doklejanie kępek. Kępkę zanurzamy delikatnie w kleju – np. w kleju duo, czekamy kilka sekund i, zaczynając od zewnętrznego kącika oka, przyklejamy je jak najbliżej własnej linii rzęs. Najwięcej trudności pojawia się właśnie na tym etapie, więc staraj się pracować w skupieniu i bez zbędnego stresu. Pamiętaj o tym, aby nie przykładać zbyt dużej ilości kępek, gdyż powieka będzie wówczas nadmiernie obciążona.

Gdy już dokleisz wszystkie kępki, wystarczy tylko użyć tuszu, aby naturalne sztuczne rzęsy idealnie wkomponowały się w naturalne. Z kępkami Orabelle przedłużanie rzęs to czysta przyjemność.

Co mówią nasi Klienci
171 opinii