Jak zdejmować sztuczne rzęsy?

Każda kobieta przywiązuje uwagę do swojego wyglądu. Codzienna pielęgnacja ciała oraz makijaż to nieodłączna część dnia. Dzięki odpowiednim kosmetykom maskuje się niedoskonałości oraz podkreśla zalety urody.

Niewątpliwie kluczowym elementem makijażu jest podkreślenie oka. Aby uwydatnić codzienny makijaż oka, wiele Pań wybiera sztuczne rzęsy. Jednak decydując się na to rozwiązanie ważne jest, aby nie tylko wiedzieć, jak założyć sztuczne rzęsy, ale również jak je zdejmować.

Specjalne płyny do usuwania sztucznych rzęs

Jedną z pierwszych metod na usunięcie sztucznych rzęs w domowych warunkach jest użycie specjalnego płynu przeznaczonego właśnie do ich usuwania. Płyn do usuwania sztucznych rzęs można nabyć w większości drogerii kosmetycznych. Zdejmowanie rzęs przy jego użyciu jest bardzo proste. Wystarczy namoczyć w płynie wacik kosmetyczny, a następnie przyłożyć go do rzęs. Po kilku chwilach klej na rzęsach powinien odejść, a rzęsy pozostać na waciku. W przypadku, gdy wszystkie rzęsy nie zostaną usunięte, czynność należy powtórzyć.

Płyny do demakijażu i oliwki

Innym sposobem na zdjęcie sztucznych rzęs jest użycie płynu do demakijażu, który w składzie zawiera oleje i substancje tłuste, które osłabiają działanie kleju. Z tego powodu są  odradzane w codziennej pielęgnacji sztucznych rzęs i doskonale sprawdzą się podczas zdejmowania. Ponadto skuteczne będzie użycie oliwki. Płyn lub oliwkę należy nanieść na wacik i postępować jak przy demakijażu. 

Pęseta

Sztuczne rzęsy, które zostały przyklejone pojedynczymi grupami do powieki mogą być usuwane za pomocą pęsety. Tę metodę można również wykorzystać do usunięcia całej listwy z rzęsami przyklejonej do powieki. Pojedyncze grupki rzęs należy delikatnie złapać w pęsetę oraz pociągnąć. W przypadku listwy z rzęsami należy ją podważyć od zewnętrznej strony i delikatnie pociągnąć w kierunku wewnętrznego kącika oka.

Jeśli rzęsy zdejmie się delikatnie i oczyści, to można umieścić je w specjalnym pudełku i użyć ponownie. Natomiast w przypadku, gdy po zdjęciu rzęs pęsetą na powiece pozostaną resztki kleju, należy sięgnąć po płyn do demakijażu lub oliwkę i usunąć go przy użyciu wacika kosmetycznego.

Wróć do bloga