Sposoby przyklejania rzęs

Piękne rzęsy to marzenie niejednej kobiety. Niestety tylko niektóre mogą pochwalić się długimi, gęstymi kępkami, które przez cały czas zdobią ich oczy. Nie oznacza to jednak, że pozostałe panie muszą mieć z tego powodu kompleksy. Wybierając się na ważne przyjęcie, także mogą stać się posiadaczkami przepięknych rzęs, które nadadzą głębi ich spojrzeniu. Wystarczy nabyć ich sztuczny odpowiednik, odpowiednio je przykleić. Aby dobrze wykonać to zadanie, warto zapoznać się z metodami, jakie stosuje się w tego typu zabiegach.

Metoda zależy od rodzaju rzęs

Zastanawiając się, jak przykleić sztuczne rzęsy, warto w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni produkt. Na rynku dostępne są nie tylko rzęsy na pasku, ale także kępki. W momencie, kiedy wybierzesz produkt, zastanów się nad jego prawidłową aplikacją. Zanim zacznie się przyklejać sztuczne rzęsy, należy wybrać odpowiednią długość oraz rodzaj produktu. Kępki bowiem mają rozmaite rozmiary. Chcąc uzyskać idealny efekt, dobrze jest wybrać asortyment o różnej długości. Dzięki temu nie będzie problemu z utrzymaniem efektu naturalnych rzęs, czyli – najdłuższe w zewnętrznych kącikach oczu, a najkrótsze w wewnętrznych. Podczas zakupów, nie można zapominać także o specjalnym kleju np. w kleju duo. Ten przydaje się zarówno przy kępkach, jak i rzęsach na taśmie. Do wyboru są dwa modele – biały, który po aplikacji staje się przeźroczysty oraz czarny. 

Przyklejanie rzęs krok po kroku

Aby przykleić kępki, należy przygotować pęsetę. Przyrząd ten służy do chwytania i aplikacji produktu. Każdą kępkę należy zamoczyć delikatnie w kleju i przyklejać do górnej powieki, pamiętać przy tym, aby rozpocząć około 5 mm od początku zewnętrznego kącika. Na koniec należy dokładnie wytuszować rzęsy, dzięki czemu nie będzie widać efektu sztuczności. 

Przyklejenie pasków z rzęsami wygląda trochę inaczej. W pierwszej kolejności trzeba nałożyć tusz na naturalne rzęsy. Następnie na pasek nałożyć klej i przymocować rzęsy do górnej powieki. Warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy rzęsy nie są za długie. Jeśli tak jest, pasek należy przyciąć.

Wróć do bloga